Rok 2024 zapisze się w naszej historii jako rok przełomowy. Rok, w którym pokazaliśmy, że siła współpracy, pasja i zaangażowanie mogą przenosić góry. Zrealizowaliśmy tak wiele, że trudno ująć to w jednym wpisie, ale spróbujemy!
Najważniejszym osiągnięciem były ogólnopolskie badania „Hejt w Internecie. Postawy, opinie oraz różnice w postrzeganiu przez Polki i Polaków”, które przygotowaliśmy wspólnie z Instytutem Badawczym Maison & Partners. Premiera raportu odbyła się 15 października w Teatrze SCENA RELAX w obecności wyjątkowych gości – od ekspertów, przez właścicieli firm, po gwiazdy, takie jak Teresa Rosati, Katarzyna Pakosińska, Maja Frykowska, LUNA, Joanna Racewicz, Kinga Zawodnik, Jacek Santorski i inni.
Ilona Adamska, pomysłodawczyni kampanii i badań, mówiła o wynikach w takich mediach jak: TVN24, TVP2, WPROST, RADIO ESKA, TVN STYLE, POLSKIE RADIO OLSZTYN, POLSKIE RADIO LUBLIN i wielu innych.
Łącznie opublikowaliśmy w tym roku prawie 30 artykułów eksperckich na temat hejtu w znanych i cenionych portalach, magazynach a także opowiadaliśmy o hejcie na antenie kilku stacji radiowych.
Badania otworzyły nam drzwi do nowych współprac, które będziemy rozwijać w 2025 roku. Planujemy kolejne raporty, tym razem o hejcie w biznesie i jego wpływie na środowisko korporacyjne oraz instytucje samorządowe.
W 2024 roku zorganizowaliśmy także warsztaty edukacyjne dla nauczycieli, pedagogów i funkcjonariuszy policji, w ramach projektu „Braniewo Razem w bezpieczne dziś i jutro”. Udało nam się również przeprowadzić szkolenia dla dziennikarzy Radia Plus z Grupy Eurozet, dotyczące tworzenia treści wolnych od negatywnego języka i nienawiści.
Największą dumą napawa nas liczba dzieci i młodzieży, które wzięły udział w naszych warsztatach. W październiku przekroczyliśmy liczbę 10.000. Rok kończymy z cyfrą 14.000. Odwiedziliśmy łącznie 85 szkół w całej Polsce! Dziękujemy dyrektorom i szkołom za zaufanie!
W tym roku rozpoczęliśmy też produkcję podcastów o hejcie, w których goście z różnych dziedzin – od kultury po biznes – dzielą się swoimi doświadczeniami i inspirują innych do działania. Podcasty, które nagrywamy w profesjonalnym Studio Syta, mają na celu edukację, ale przede wszystkim pokazanie, jak można skutecznie radzić sobie z hejtem – zjawiskiem, które dotyka wiele osób, a szczególnie te aktywne w przestrzeni publicznej.
Ogromnym wyróżnieniem było uhonorowanie w październiku Ilony Adamskiej nagrodą „Star of Inspiration” podczas prestiżowej gali Stars Night Awards 2024 w Liverpoolu. Była to nagroda za ogromny wkład w budowanie świata wolnego od hejtu oraz inspirowanie innych do działania na rzecz szacunku i wsparcia. Kontynuacją nawiązanej współpracy z WYSPA TV są warsztaty i konferencje o hejcie z którymi ruszamy w styczniu 2025 w Wielkiej Brytanii (pierwsze wydarzenia odbędą się w Liverpoolu, Manchesterze i Londynie).
Nie sposób nie wspomnieć o sesjach zdjęciowych promujących kampanię, które pojawiły się na billboardach na Podkarpaciu oraz w kalendarzu na 2025 rok. Kampania billboardowa w Bieszczadach trwała aż od czerwca do listopada.
O hejcie i niezdrowej konkurencji rozmawialiśmy także podczas III FORUM KOBIET w Pałacu Staszica.
Naszą dumą jest z pewnością objęcie w tym roku Patronatu Honorowego nad kampanią przez Ministerstwo Sprawiedliwości (przypomnijmy, że mamy także patronat MEN).
Patronaty nad naszymi konferencjami i premierą badań obejmowali także: Marszałek Województwa Mazowieckiego i Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Choć rok ten był dla nas wyzwaniem finansowym, udało nam się działać mimo ograniczonych budżetów. Jesteśmy dumni, że udowadniamy, iż prawdziwa pasja i misja nie potrzebują milionowych nakładów, by przynosić efekty.
Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas w 2024 roku. Dziękujemy szkołom, nauczycielom, małym prywatnym firmom, Agencji kreatywnej Sal-Mar Ewelina Salwuk-Marko oraz każdej osobie, która uwierzyła w naszą ideę.
Wasze wsparcie jest bezcenne!
Wchodzimy w 2025 rok z nową energią i wieloma planami. Jeśli chcecie nas wesprzeć – dołączcie do nas. Razem możemy zdziałać jeszcze więcej!
„Nie hejtuję – motywuję” – bo świat bez hejtu to świat lepszy dla nas wszystkich.